2019 YILI ŞUBAT AYI MECLİS KARAR TUTANAĞIDIR

 

MECLİS KARAR KAĞIDI:

Karar Tarihi: 08.02.2019                                                                                                 

Karar No: 2019/02

ŞUBAT

Meclisi teşkil

Edenler.

Meclis Başkanı         : Erdal SARI

Üyeler                        : Kerim ARIÖZ, Kadir NAZLIKAYA, Abdulkadir DAĞTEKİN, Yavuz HIRA, Hakan DURUKAN, Yaşar KUZUCU, Halil AVŞAR, Davut MENDİ, Fevzi ACER.

Katılmayan Üyeler:

Gündemin Birinci (1.) Maddesinde yer alan Meclis yoklaması yapıldı, çoğunluğun var olduğu görüldü ve gündemin diğer maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Gündemin İkinci (2.) Maddesinde yer alan, Meclis açılış konuşmasını Meclis Başkanı Erdal SARI yaptı ve 2019 yılı Şubat ayı Belediye Meclisi toplantımızın İlçemize, Niğde’mize ve Ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını dilemesini takiben ebedi hayata irtihal etmiş Cumhuriyetimizin Kurucusu başta Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere tüm Aziz şehitlerimiz ile Belediye Başkan ve Personellerinin manevi huzurunda 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı.

Gündemin Üçüncü (3.) Maddesinde yer alan bir önceki Meclis Karar tutanağı Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 11.maddesi gereğince Meclise okundu ve herhangi bir maddi hatanın olmadığı görüldü. Diğer maddelerin görüşülmesine geçildi.

Gündemin Dördüncü (4.) Maddesinde yer alan Mücavir Alanlara Belediye Hizmetlerinin Götürülmesi Hususunun Görüşülerek Karara Bağlanmasına geçildi. Meclis Başkanı söz aldı. Belediyemiz İdari sınırları içerisinde ve imar planı dışında kalan bozulan yayla, ova, çiftçi ve arazi yollarının gerekirse Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı, Ziraat Odası Başkanlığı vb. diğer kamu kurum ve kuruluşlarca ortaklaşa projeler üreterek Tarım ve Hayvancılığa dayalı yayla, ova vb. çiftçi yollarının iyileştirilmesinin Kamu Yararına olacağını bildirdi. Başkaca söz talebi olup olmadığı soruldu. Yapılan görüşme ve müzakereler neticesinde 5393 Sayılı Belediye Kanununun 18. Maddesinin (t) Bendi ile 75. Maddesinin a, b ve c bentleri doğrultusunda Belediyemiz Mücavir Alanlara Belediye Hizmetlerinin Götürülmesi hususu açık oylamaya sunuldu. Yapılan açık oylama neticesinde oy birliği ile kabul edilerek diğer maddelerin görüşülmesine geçildi.

Gündemin Beşinci (5.) Maddesinde yer alan Dilek ve Temenniler bölümüne geçildi. Meclis Başkanı söz aldı. 09-10 Ocak 2019 Çarşamba ve Perşembe günleri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOGAN ‘ ın himayelerinde külliyede Yerel Yönetim Politikaları Sempozyumuna katılarak belediyemizce tespit edilen sorun ve sıkıntıların çözümü için yazılı talepte bulunduğunu, yeni planlaması tamamlanan 100 dekarlık mezarlık yeri için 89.100,00 (seksendokuzbinyüz) TL. Tarım ve Orman Müdürlüğünün ilgili hesabına yatırıldığını25 Ocak 2019 Cuma günü Toki başkan vekilimiz Sayın: Orhan YÜCE beyle 5. Etap TOKİ konutlarının ihalesi konusunda görüşme yaparak ilk sıralara alındığını Milli Emlak Genel Müdür Yardımcısı Sayın: Ahmet AKCAN beyle görüşerek Akaryakıt İstasyonu ile ilgili yazışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu, Belediye Lisanslı Sporcumuz Safiye DURUKAN’ ın Antalya’ da yapılan WUSHU turnuvasında 35 kilo yıldız bayanlarda Türkiye Şampiyonu olduğunu ve Niğde Valimiz Sayın Yılmaz ŞİMŞEK tarafından; Hocası Harun KÜÇÜKKAHRAMAN ile birlikte sporcumuzu makamında kabul edilerek mutluluğunu ifade ettiğini bildirdi. Meclis Üyesi Yavuz HIRA söz aldı. Greyder çalışması sürecinde ihtiyaç olan çukurların doldurulmasını takiben düzenlenmesini bildirdi. Meclis Üyesi Halil AVŞAR söz aldı. Davaryatağı yolunun da yeniden rehabilite edilmesinin gerektiğini bildirdi. Başkaca görüşülecek bir konu olmadığı görülerek toplantıya aynı gün saat 10:15 de son verildi.

        

              

Erdal SARI           Yavuz HIRA               Davut MENDİ
Meclis Başkanı       Katip Üye                Katip Üye

0 Comments

Yorum Bulunamadı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir